БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Дата: 10 березня 2021 о 14:36

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Закон України “Про дорожній рух” регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов’язки і відповідність суб’єктів-учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, об’єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та господарювання.

Особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь яку роботу, має право на переважне перетинання проїжджої частини по позначених пішохідних переходах та зобов’язаний рухатися по пішохідних та велосипедних доріжках, узбіччях, а в разі їх відсутності по краю проїжджої частини чи вулиці.

Пасажир, який користується транспортним засобом, але не причетний до керування ним, зобов’язаний виконувати всі вимоги статті 18 Закону України “Про дорожній рух”, та має право на безпечне перевезення себе і багажу.

Підприємства, установи та організації незалежно від форм власності, та господарювання, органи освіти, та органи соціального захисту населення проводять заходи, спрямовані на підготовку та навчання населення Правилам дорожнього руху, яке здійснюється в державних відомчих чи приватних закладах, а також самостійно. Органи ДАІ, засоби масової інформації надають допомогу відповідним органам у проведенні профілактичних заходів і в навчанні різних соціально-вікових груп населення Правил дорожнього руху.

Перехрестя, де рух регулюється за допомогою регулювальника або світлофора вважається регульованим. До нерегульованих перехресть відносяться всі інші перехрестя.

При перевезенні людей потрібно обов’язково користуватися вимогами розділу 21 “Правил дорожнього руху”. Особливу увагу треба приділяти перевезенню груп дітей, яке забороняється в кузові вантажного автомобіля, а також в темну пору доби.

При здійсненні руху по автомагістралях та дорогах для автомобілів, а також здійснюючи рух по гірським дорогам всі учасники дорожнього руху повинні враховувати всі обмеження, які вводяться на даних ділянках доріг, а саме обмеження швидкості руху, заборони зупинки і стоянки, правила руху при зустрічному роз’їзді на гірських дорогах.

До засобів регулювання дорожнього руху відносяться:

регулювальник, який відміняє дію світлофорів та знаків пріоритету; світлофори, які мають перевагу над знаками пріоритету; дорожні знаки, які мають перевагу над дорожньою розміткою;дорожня розмітка; дорожнє обладнання.

При виникненні необхідності надання допомоги постраждалим у ДТП водій повинен вміти надати таку допомогу, в разі потреби необхідно викликати швидку медичну допомогу та надати свій транспортний засіб для транспортування потерпілого до лікарні.

Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху здійснюється згідно чинного законодавства України у відповідності до ступені та тяжкості скоєного порушення.